Witojcie.

Tak se z Waderą czasem dłubiemy i pomyśleliśmy dlaczego by nie dać Wam możliwości nabycia paru drobiazgów za grosiki 🙂
Tak też się stało, więc pozwolicie, że przedstawimy Wam parę rzeczy z opisami do nabycia i ewentualnie zamówienia takichże egzemplarzy 🙂

Zapraszamy zatem:

01. Wilk

wilk01

Wilk – wzór 1

Wilk (ps. *vl´kъ) w kulturze słowiańskiej od zawsze zajmował ważne miejsce. Kojarzono go zazwyczaj ze złymi mocami i okrucieństwem, przez co podchodzono do niego z bojaźnią i należytym szacunkiem. Być może to kojarzenie wilka ze złymi mocami wynikało z tego, że moc przemiany w to zwierzę przypisywano Welesowi – słowiańskiemu bóstwu kojarzonemu z zaświatami i magią.

Wilk - wzór 2

Wilk – wzór 2

02. Swarzyca.

Swarzyca - wzór 1

Swarzyca – wzór 1

Swarzyca, Swarożyca, Swastyka, Krzyż Thora, Svastika, dysk Słońca jest symbolem wielokulturowym, występowała na wszystkich pięciu kontynentach. Za każdym razem oznaczała przychylność bogów, dążenie do sukcesu, zwycięstwo w walce, dobre plony. Najstarsze malowidło na którym występuje ten symbol pochodzi z paleolitu, co oznacza że ma on przynajmniej 10000 lat. W naszym kraju pierwszą swastykę datuję się na okres neolitu, czyli 4000 lat przed narodzeniem Chrystusa. Jako symbol pozytywny używana była w hinduizmie, judaizmie, rodzimych religiach Słowian, Germanów, Azteków. Była symbolem który rozprzestrzenił się przez tysiąclecia na całym świecie. Wśród Słowian była symbolem Swaroga, boga słońca. Rzeźbiona na przedmiotach domowego użytku jak i broni. Zawsze okryta należytą czcią. Do dziś jest jednym z najważniejszych symboli rodzimych europejskich kultur.

03. Lunula

Lunula - wzór 1.

Lunula – wzór 1.

W półksięzycowym kształcie wisiorka zaklęta jest siła kobiecości. Setki lat temu, zarówno na terenach słowiańskich, jak i germańskich, lunula była dla kobiet symbolem płodności, ochrony i szczęścia.  Księżyc najczęściej kojarzono z energią żeńską. Wierzono, że wpływa na płodność, rozbudza intuicję i jest związany z tajemniczą sferą nieświadomości.

04. Na ludowo.

Na folkowo - wzór 1.

Na folkowo – wzór 1.

Wadera postanowiła dodać trochę urozmaicenia zawieszkom i poszła w symbolikę folkową naszych regionów i całego terytorium RP 🙂
Oczekujcie zatem nowych ciekawych wzorów.

Wszystkie te wzory wykonane są na drewnie różnoraką techniką. Od wypalania, po malowanie i decoupage 🙂 w cenie tylko 15,- (plus koszty wysyłki czyli 5,-)
Drewno o średnicy 4cm i grubości 4mm.

Zamówienia można spokojnie składać na:

slavswataha@gmail.com

Zapraszamy.

Sława!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s