Zbliża się wielkimi krokami 14 Luty.

Data smertu pewnego pana duchownego z Rzymu, albo z Terni koło Rzymu. Pewnie sami nie wiedzą dokładnie. Data, gdy z rozkazu Klaudiusza II Gockiego, wbrew zakazom udzielał ślubów młodym mężczyznom w wieku od 18 do 37 lat, został stracony. Podobno ten „duchowny” nawet się zakochał a jego wybranka odzyskała wzrok z miłości. W przeddzień egzekucji napisał list do swojej ukochanej podpisując go: „Od Twojego Walentego”.
Egzekucję wykonano 14 Lutego 269r.

Drugą sprawą to patronat jegomościa nad, uwaga: ciężkimi chorobami (zwłaszcza umysłowymi, nerwowymi i epilepsją) to w Polsce do niedawna, a w Żydo-Stanach i u herbato-pijców za opiekuna zakochanych. Podkreślamy w Stanach i w Anglii!

Tak oto w wielkim skrócie przedstawia się historia Walentego.

Piszemy o tym właśnie teraz by pokazać, jak co roku, że my, jako naród istniejący od dawna powinniśmy się zastanowić nad istotą „Miłości” we współczesnym, skomercjalizowanym świecie. Czy kochamy tylko w święta? Nie nasze święta, tylko przybłąkane z komercjalizacją naszego globu z obcych kultur.
Piszemy to, może w ostry sposób, lecz inaczej się nie da. Młodzi ludzie, zaślepieni kultem pieniądza i obcych, podobno bardziej rozwiniętych kultur, muszą poznać to co jest nasze! Muszą poznać polską tradycję i słowiańską kulturę, jakże piękną i tajemniczą, odkrywaną na nowo. Tradycję tak niszczoną nawet w dzisiejszych czasach przez tych, którzy boją się jej. Boją prawdy.

Chcemy przypominać i będziemy to robić tak długo na ile starczy nam sił, że my mamy nasze święto miłosne, które jest kultywowane od ponad 2000 lat. Święto letniego przesilenia Słońca (wiosna – lato) nazywa się Nocą Kupały, na południu Polski „Sobótką”. Podczas których tradycyjnie palono „Ognie Sobótkowe”, rzucano „Wianki”, całą noc „Szukało się kwiatu paproci” czy brało się „Kąpiel przed nocą” ( o tym, naszym święcie opiszemy w stosownym czasie ).

На Купалле Michaił Filipowicz, 1921

На Купалле Michaił Filipowicz, 1921

Ivan kupala  Henryka Siemiradzkiego (1843-1902)

Ivan kupala Henryka Siemiradzkiego (1843-1902)

Ночь на Ивана-Купалу Kławdija Lebiediewa (1852-1916)

Ночь на Ивана-Купалу Kławdija Lebiediewa (1852-1916)

Jeśli nie jest Wam obce to święto to zapraszamy do promowania właśnie w okresie lutego by przegonić złe obyczaje, komercyjność, nie duchowość i przypominać o naszych, korzennych świętach. Dlatego przygotowaliśmy parę pocztówek z hasłami do wstawiania i udostępniania by promować to co dla nas Ważne a nie wyśmiewane i przeinaczane przez media (patrz „dupcenie” całonocne w słowach imć Cejrowskiego i jemu podobnych nieuków). Później postanowimy przygotować taką wlepkę graficzną z napisem: „Wspieram Rodzimą Tradycję” do umieszczania na różnych zdjęciach, plakatach i udostępnianie naszej kultury gdzie tylko będzie to możliwe.

Sława Wam i do dzieła!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s